אזעקות PDF הדפסה דוא

 

אנו מקווים שאף פעם לא פרצו לביתכם ושלא יפרצו גם בעתיד, אך אם דבר זה קרה לכם כבר,
אתם מכירים את ההרגשה הקשה המתלווה לאירוע שכזה. ההרגשה הקשה היא של חוסר בטחון בביתכם שלכם.
אין באפשרותכם לצפות מראש את הפריצה. היא עלולה להתרחש בסתם יום של חול כאשר אתם מחוץ
לבית או כשאתם בחופשה של כמה ימים.
כדי שתוכלו לחיות בביטחה וללא חרדות של מתי תתרחש פריצה לביתכם, כדאי להתקין מערכת אזעקה.

מערכת אזעקה מורכבת מלוח בקרה, שאליו מחוברים גלאים שונים המפוזרים באיזורים שונים בבית. הגלאים מורכבים מקרני אינפרא אדום שתפקידן לגלות שינויים בחלל הממוגן. ברגע שזוהה שינוי כזה, הגלאים מעבירים את המידע אל לוח הבקרה. לוח הבקרה מפעיל צופר רב עצמה וגם מתקשר את מספרי טלפון שהוזנו למערכת קודם לכן. המערכת יכולה להתקשר למשטרה, למוקד כלשהו אליו אתם מחוברים או לטלפון האישי שלכם לפי רצונכם. ניתן להזין כמה מספרי טלפון למערכת. כמות מספרי הטלפון שניתן להזין תלוי בסוג האזעקה.

את הגדרות המערכת מזינים על ידי מקלדת המחוברת ללוח הבקרה. על ידי מקלדת זו, ניתן גם לשנות את ההגדרות לאחר ההתקנה, להחליף את קוד הנעילה או הפתיחה, ולנטרל או להפעיל את המערכת. עוד חלק במערכת האזעקה הוא המפסק המגנטי שמותקן על דלתות הכניסה ועל המשקופים שלהם. בעת פתיחת דלתות הבית ע"י פורץ ניתקים המגנטים שעל הדלת והמשקוף זה מזה ומפעילים את האזעקה.

ישנם כמה וכמה סוגים של גלאים למערכת אזעקה, המותאמים למערכת לפי מבנה הבית, צורת החלל שלו, הסביבה וכו':

גלאים פנימיים:

גלאי נפח - שתפקידו לגלות שינוי בנפח החלל. מגן למרחק של עד 12 מטר ובזוית של כ-110 מעלות.

גלאי נפח מתעלם מחיות - גלאי נפח פנימי שעובד כמו גלאי נפח רגיל רק בהבדל אחד - גודל האובייקט שהתגלה על ידי הגלאי  נבדק לפני שליחת המידע ללוח הבקרה. במידה והוא קטן מדי הגלאי מתעלם מהגילוי ולא נשלח מידע למערכת (מתאים לכלבים קטנים ,חתולים ועוד).

גלאי וילון - מיועד לגילוי פריצה דרך חלון. מותקן על הקיר שלאורכו ישנם חלון אחד או יותר. יוצר וילון וירטואלי של עד 9 מטרים לכל כיוון לאורך הקיר ולגובהו.

גלאי תיקרתי - מותקו על התיקרה ומגן בזוית של 360 מעלות כלפי מטה וברדיוס משתנה.

גלאי אקוסטי - מותקן בתוך מבנה ומופעל על ידי ניפוץ שמשות. מותקן במרחק של עד 10 מטר מהשמשה.

גלאי כספות- מותקן בתוך הכספת , מורכב מגלאי זעזועים ,מפסק פתיחה וגלאי חום. ברגע הזזת הכספת/פתיחתה/חימום הכספת מתקבל גילוי.

גלאי אנטי מסק - הינו למעשה 2 גלאים שאחד מהם גלאי רגיל והשני הוא אנטי מסק שתפקידו לחוש את הסביבה ולזהות שינוי במצב הכיסוי שלו, כלומר לגלות אם משהו חסם אותו כך שהגלאי לא יזהה תנועה.

גלאי זעזועים - מותקן על קירות במרווח של מטר חצי אחד מהשני ומזהה תזוזה של הקיר לדוגמא דפיקות של פטיש על הקיר בניסיון לשבור אותו ולעבור דרכו.

מגנט - קיימים מספר סוגים: מגנט לדלתות פנימיות, מגנט לדלתות חיצוניות ומגנט לדלתות של מבני תעשיה.בזמן פתיחת דלת מתקבל הגילוי.

 

גלאים חיצוניים:

גלאי קרן - מורכב משני גלאים.תפקיד האחד לשלוח קרן או כמה קרניים, ותפקידו של השני לקלוט את הקרן או הקרניים.  במידה וישנה שבירה של הקרן מתקבל גילוי. גלאי הקרן מגיע במספר מרחקים אפשריים. ככל שגדל המרחק בין הגלאים כך גדלה כמות הקרניים. מתאים למרחקים של עד 200 מטר. ישנם גם גלאים כאלה הפועלים לשני כיוונים - 180 מעלות.

גלאי נפח חיצוני - עובד בדיוק כפי שעובד גלאי נפח פנימי רק שבאפשרותו להתעלם מכל הגילויים שנמצאים בחוץ כמו חיות, תזוזת  עצים, רוחות ועוד.

גלאי וילון חיצוני - עובד כמו וילון פנימי רק שבאפשרותו להתעלם מכל הגילויים שנמצאים בחוץ כמו חיות, תזוזת עצים, רוחות  וכו'.

גלאי סורג - עובד על אותו עקרון של גלאי קרן ומגיע במספר מרחקים שונים: 60 ס"מ,  100 ס"מ,  120 ס"מ,  150 ס"מ  ו-200 ס"מ. כמות הקרניים משתנה על פי המרחק.